DUCHOVNO: MÁM VĚŘIT TOMU, CO VIDÍM?


Je opravdu realita okolo nás jen to, co dokážeme vidět a vnímat pomocí svých očí? Tedy, co nedokáži vidět = neexistuje? Když to nemůžu vidět a šáhnout si na to, tak to tím pádem není reálné? Kde je pravda? A jak je to ve skutečnosti s tím, co dokáže lidské oko vidět a odhalit? Je něco, co našemu oku zůstává ukryto a přesto to existuje? Všechny tyto otázky jsou zodpovězeny níže v článku, pojďme na to!

Lidské oko a vnímání elektromagnetického spektra

Na úvod si vysvětleme, co je elektromagnetické spektrum.

Wikipedie nám říká: Elektromagnetické spektrum (někdy zvané Maxwellova duha) zahrnuje elektromagnetické záření všech možných vlnových délek.“

Každý živočich na této planetě dokáže odlišně vnímat elektromagnetické spektrum. Tím pádem i člověk dokáže vnímat jen určitou část tohoto světla. Na obrázku níže můžeme vidět různé druhy takového spektra. Určitě většinu z nich dobře znáte.

Zdroj: wikipedia

To, co vidíte pod označením „Viditel.“, je barevné spektrum, které je lidským okem viditelná část elektromagnetického spektra (frekvence cca 790 -400 THz, o vlnové délce 380 až 750 nm).

Ta část, která je lidským okem viditelná – nazývá většina lidí na této planetě tzv. „realitou“ a co nevidí = pro ně neexistuje!

Je ovšem toto tvrzení správné?

Při pohledu na obrázek výše jistě každý zjistíte, že existují i další typy „barevného spektra“, ale ty jsou lidskému oku ukryty. Nemůžeme bez speciálních přístrojů vidět například ultrafialové záření atd., ale tyto vlny/záření skutečně existují.

Co z toho pro nás vyplývá?

Lidské oko dokáže vnímat jen cca 8% světelného spektra a celých 92% je našemu zraku uzavřeno! A ty existují!

= tvrzení, věřím jen tomu, co vidím, je mylné.

Proč? Protože našemu zraku se věřit nedá! Lidské oko není uzpůsobené k tomu, aby vidělo až 92% světelného spektra! Umíte si představit, kdyby tomu tak bylo? Svět by byl zcela jiný, než ho vnímáme teď… Vypadalo by to jako v těch fantazi filmech. Vesmír/bůh nebo cokoliv, čemu kdo věří, tomu chtěl ale jinak.

Každou vteřinu nevědomě přijmeme a do svého mozku vložíme 11 000 vjemů, aniž bychom o tom věděli!

Ovšem vědomě vnímáme jen cca 9 vjemů/vteřinu!

Z 8% vnímáme 1/10 000 a tou nazýváme SKUTEČNOST?!?

To je třeba si uvědomit, až si příště budete říkat, to není možné, to neexistuje. Protože jen naše lidské oko to nedokáže vnímat.

Senzibilové a přístroje však dokážou odhalit i zbývající realitu, která je všude kolem nás.

A divili byste se, co vše se okolo nás děje, ale jen to nedokážeme vnímat. Avšak tyto věci existují a jen pár obdařeným se poštěstí vnímat více, než jen 8% světelného spektra.

Realita je jiná s tou, která nás obklopuje.


Autor článků a projektu „ŽIVOTNÍ ROZVOJ“– Jakub je kluk, který se rozhodl život jen nepřežívat, ale ŽÍT. Nevzdalovat se svým snům a cílům, ale naopak si je SPLNIT. Nestěžovat si neustále, ale být ŠŤASTNÝ. Celý život se člověk UČÍ a tím ROSTE a SÍLÍ. Děkuji, že jsem našel cestu, jak se stát inspirací pro ostatní a hlavně, jak změnit život k lepšímu i Vám. Autor e-booku – „6 způsobů, jak si změnit život k lepšímu pomocí eBooku“ a eBooku „TAJEMSTVÍ ŽIVOTNÍHO ROZVOJE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *