Zdravý životní styl: Můžeme se zbavit alergie?


Otázka, kterou si pokládá dnes už bohužel většina lidí, protože víceméně každý je dnes nějakým způsobem na něco alergický. To je krutá realita. Zpět k otázce… Je možné se „zbavit“ alergie? Nebo se jedná o tzv. nevyléčitelnou „nemoc“? Tuto větu nám s oblibou říkají „odborníci“ lékaři. Kde je pravda a jak je to s tou alergii se bude snažit odpovědět tento článek. Pojďme na to…

Co se skrývá pod pojmem „alergie“?

Dle wikipedie se jedná o přehnanou, nepřiměřenou reakci imunitního systému organismu na látky, se kterými se běžně setkáváme v našem prostředí.

Slovo „alergie“ vytvořili lékaři Clemens von Pirquet a Béla Schick v roce 1906. Zaznamenali, že někteří pacienti jsou přecitlivělí na běžně neškodné látky, jako jsou prach, pyl nebo některé potraviny. Tento fenomén nazvali alergií podle řeckých slov allos (jiný nebo změněný stav) a ergon (práce, reakce, reaktivita). Věda, která zkoumá alergie, se nazývá alergologie.

Výše napsaný text uslyšíte i z úst našich drahých lékařů, to by ale nebylo nijak špatné, že? Víceméně nám říkají pravdu a opravdu tomu tak je.

Co už ale není zcela správné, je postup s jakým se lékaři snaží léčit výše zmíněnou alergii.

Udělají různá vyšetření, aby zjistili o jaký typ alergie se u Vás jedná a na co konkrétně jste alergičtí. To je stále v pořádku… Pak ale následuje léčba v podobě léků, které Vám předepíšou typu: „zyrtec, zodac, xyzal“ atd.

A tady se už láme chleba. Proč?

  • Neléčí příčinu, ale pouze tlumí následek.
  • Podávají Vám „léky“, které ničí zevnitř Váš organismus.

A to už je sakra velký problém…

Lékař lečí? Opravdu????

Protože v okamžiku, kdy vysadíte výše zmíněné léky (nebo jiné), co bude následovat? Dojde ke zhoršení Vašeho stavu = stáváte se závislými na chemických lécích, které Vás zevnitř ničí a ubližují Vašemu organismu.

Na otázku, kdy se alergie zbavíte, dostanete odpověď – nikdy!!!

Proč taky, že? Víceméně z Vás dělají doživotní zákazníky, kteří se neustále vracejí pro svůj lékařský předpis = byznys. O to tu jde na prvním místě.  Proto lékaři odstraňují pouze následek nemoci, nikoliv jejich příčinu. Přijde Vám toto normální? Mně teda zcela určitě NE!!!

“Jed se od léků odlišuje pouze v podávaném množství.” Paracelsus

Medicína je od slova “medikament” tedy prášek. Kdo studuje medicínu, nestuduje, jak léčit, ale jak podávat medikamenty. Lékař má tedy titul Mudr – doktor medicíny a tak předepisuje prášky.

Příběh ze života…

Od malička (téměř od narození) jsem alergik téměř na vše, co si dokážete představit (včetně práce a v mém mládí to byla i škola…). Tedy prach, pyl, tráva, atd. Celé dětství a pubertu až do dospělosti do mě rvali různé léky na snížení příznáků alergie… Dodnes si vzpomínám na každé ráno, kdy jsem do sebe ihned po probuzení musel hodit bílý prášek (zodac), abych mohl přes den fungovat. Zima ještě šla, ale od jara to bylo peklo… Jistě víte, o čem mluvím…

Pak přišla změna…

Když jsem se začal zajímat o posilování a tím pádem i o stravu, postupně jsem se ponořil do studia všeho, co souviselo se zdravím… Nakonec to zašlo tak daleko, že jsem pochopil, že vlastně alergie neexistují a tento název si vymyslel člověk. A přišel jsem i na to, proč alergie tu jsou a jak jejich příznaky zmírnit nebo se jich zcela zbavit… S jedním zásadním rozdílem od lékařů – přírodní cestou!!!

„Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.“ Hippokrates

Dnes je to již pár let, co neužívám žádné chemické léky a jen občas si kýchnu, a to jen párkrát do roka při největší sezoně pylů. Moje okolí jsou mí svědci, že to jde…

Jak je to tedy s tou „alergiií“?

A teď máme na mysli i alergii na různé potraviny – prostě všeobecně reakci organismu na něco, co se mu nelíbí. Ve skutečnosti alergie neexistuje, jedná se pouze o znečištěné tělo, které se snaží dostat špínu skrze své tři vývody, které každý máme od přírody. Konkrétně jimi jsou: horní vývod nosní, spodní vývod močí a třetí vývod střevní + náhradní pokožku.

V okamžiku, kdy je tělo zanesené (například díky nesprávné stravě, kterou dennodenně musí tělo zpracovávat i přes to, že taková strava tělu ubližuje, nebo když je tělo neustále vystaveno toxickým látkám viz různé deodoranty, sprchové gely, peelingy na obličej, vonné svíčky, atd.), začne tělo reagovat tzv. „alergickou“ reakcí = například vyrážkou, kýcháním, atd., neboli příznaky, které známe a nazýváme alergií.

= „alergii“ si defakto způsobujeme jen my sami!!!

A to naším způsobem života!!!

Příklad mluvící za vše…

Když pračka pere prádlo, kam odtéká špína? Zůstane v pračce nebo musí někudy ven? Co kdyby tato špína z prádla zůstávala pokaždé v pračce? Jak by prádlo vypadalo po třetím praním??? A stejné je to se špínou v těle. Když už je tělo zanesené, tak se snaží všemi otvory vyloučit, co nechce, a to včetně virů… Můžeme děkovat svému tělu, že nás upozorňuje na něco, co je v nepořádku.

Jak z toho ven?

V prvé řadě si je třeba uvědomit, že si tzv. „alergie“ způsobujeme jen my sami (nebo naši rodiče). A lze je zmírnit cestou přírodní nebo dokonce zcela vyléčit. Jen je to cesta dlouhodobá a je třeba změnit celý přístup k životu…

Pár bodů, které jsem si já uvědomil a mně osobně pomohli se zbavit alergie:

  • Změnit myšlení v hlavě na zcela pozitivní a říkat si pozitivní afirmace, a to dennodenně (např. mé tělo je 100% zdravé a plné síly).
  • Změnit přístup k jídlu, nejíst potraviny, které jsou průmyslově zpracované (nebo je omezit na minimum), vyhnout se potravinám po kterých mi je těžko (ulevím svým střevům).
  • Začít čistit své tělo pomocí síly přírody (bylinkové čaje, různé detoxikace, navštívit léčitele, vyzkoušet různé alternativní léčby (homeopatika, atd.).
  • Vyhnout se chemickým a toxickým látkám a prostředí (kouř, alkohol, drogy, pouze přírodní kosmetika, žádné kosmetické přípravky z TV reklamy, atd.)
  • Naslouchat svému tělu a snažit se mu pomoci a ne naopak. Poděkuje Vám za to bezchybným zdravím.

Body 1, 2, 4 a 5 jsou popsány v e-booku TAJEMSTVÍ ŽIVOTNÍHO ROZVOJE.

Bod 3 – kdo bude mít zájem, ať mi napíše a doporučím mu četbu, která mu otevře oči a popíše důkladně tento bod.

Důležité je, že tomu musíte věřit, stačí, když tomu budete věřit Vy sami a postupně začnete plnit kroky výše popsané a věřte, že tzv. zázraky se dějí. Já jsem důkazem, že to opravdu jde… Vyzkoušel jsem snad vše, co šlo. Spadl jsem na hubu x-krát, ale znovu se zvedl a hledal, pátral, zkoušel… Neříkám, že to bude 100% fungovat u všech a že toto je jediná správná cesta, to určitě ne. Poukazuji pouze na fakt, že existují i jiné cesty, než ty chemické pomocí léků.

Je to Vaše zdraví a nezapomeňte, že ho máte jenom jedno!

Držím Vám palce i na Vaši cestě!

 


Autor článků a projektu „ŽIVOTNÍ ROZVOJ“– Jakub je kluk, který se rozhodl život jen nepřežívat, ale ŽÍT. Nevzdalovat se svým snům a cílům, ale naopak si je SPLNIT. Nestěžovat si neustále, ale být ŠŤASTNÝ. Celý život se člověk UČÍ a tím ROSTE a SÍLÍ. Děkuji, že jsem našel cestu, jak se stát inspirací pro ostatní a hlavně, jak změnit život k lepšímu i Vám. Autor e-booku – „6 způsobů, jak si změnit život k lepšímu pomocí eBooku“ a eBooku „TAJEMSTVÍ ŽIVOTNÍHO ROZVOJE

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *